Metamorfoza łazienki, na co zwrócić uwagę?

Nierzadko mamy ochotę zmienić coś w aranżacji naszego domu. Najczęściej zaspokajamy tę potrzebę kupując nowe dodatki, ozdoby czy pojedyncze meble do naszego mieszkania czy domu. Niestety nie zawsze daje to zamierzony efekt a w niektórych przypadkach dochodzi nawet do odwrócenia tego, czego chcieliśmy, kupując dodatki. Kolejne i kolejne zakupy mogą doprowadzić do całkowitego zagracenia pomieszczenia i stworzenia atmosfery kiczu. Nie inaczej jest z aranżacją łazienki. Tutaj zadanie jest podwójnie trudne, gdyż ciężko jest zmienić coś większego, a większość elementów zagnieżdżona jest na stałe. Jedynym rozwiązanie w poszukiwaniu aranżacyjnego zaspokojenia może być tutaj całkowita metamorfoza. Od czego zacząć? Na czym się skupić? Podpowiadamy!

Kolory nadadzą kierunek

Jeżeli zabieramy się za aranżacje jakiegokolwiek pomieszczenia, to na samym początku warto wybrać interesująca nas paletę barw tak, aby później z łatwością dobrać do niej meble, dodatki i ozdoby. To, jaką kolorystykę wybierzemy mozaiki szklane w kremowej lazience banyoogranicza niestety forma, w jakiej wyobrażamy sobie nasze ściany czy podłogę. Nie każda powierzchnia będzie nadawać się bowiem do niektórych kolorów. Najrozsądniejsze w takim wypadku są mozaiki szklane, które można zaadaptować do każdej kolorystycznej tonacji. Sama struktura, jaką oferują mozaiki szklane sprawia, że możemy układać z nich dowolne wzory i kolaże tak, jak tylko sobie zaplanujemy. Proste projekty czy skomplikowane dzieła sztuki - mozaiki szklane pozwolą nam na zrealizowanie planu.

Roślinność wniesie świeżość i spokój

Kolejnym z mniej oczywistych elementów aranżacji stanowią rośliny. Łazienka to pomieszczenie, które z łatwością da się odmienić przy pomocy odpowiedniej ilości zieleni i roślin a komponując je z szklanymi mozaikami można uzyskać naprawdę ciekawe efekty. Sam wilgotny klimat tego pomieszczenia sprawia, że kwiaty będą rosły, zachowując perfekcyjne zdrowie i prawidłową strukturę. Ostatnio wiele mówi się o stylu boho, który doskonale zmienia pomieszczenia właśnie przy pomocy żywej zieleni. Poza samą funkcją ozdobną, kwiaty i rośliny umilą naszą kąpiel, tworzą w pomieszczeniu niesamowity wręcz klimat relaksu i spokoju.

Oświetlenie zaspokoi zmysły

Ostatnim i chyba najważniejszym elementem, jest niedoceniane przez wszystkich oświetlenie. Traktowane po macoszemu jest niestety rzadko wykorzystywanym atutem pomieszczenia. Dlaczego? Mamy małą świadomość tego, jak bardzo oświetlenie wpływa na postrzeganie świata a łącząc odpowiednio zaprojektowane dekoracje świetlne z elementami takimi jak mozaiki szklane uzyskamy efekt, który będzie nas zachwycał przez długie lata. Odpowiednia lampa lub zestaw LED mogą totalnie odmienić nudne i ograne pomieszczenie. Wszystko niskim kosztem i bez stosowania ciężkiego sprzętu.