Myjnia parowa - rewolucja na rynku!

myjnia parowa maltec.plOd pewnego czasu wiele można usłyszeć o myjniach parowych zarówno mobilnych jak i stacjonarnych. Pierwszym skojarzeniem są nowoczesne myjnie samochodowe, które wykorzystują par wodną do czyszczenia samochodów na zewnątrz i wewnątrz. Jednak od pewnego czasu usługa ta znacznie się poszerzyła.

Myjnia parowa jest bardziej ekologiczna

Zarówno mycie samochodów, tapicerek, maszyn czy wielu innych powierzchni wymaga zazwyczaj używania wody, detergentów i poświęcenia dużo czasu. W przypadku myjni parowej jest tak samo z tym, że czasu trzeba znacznie mniej. Ponadto wielką zaletą takiego sposobu czyszczenia jest fakt, iż nie generuje się tu praktycznie żadnych ścieków. W przypadku tradycyjnego mycia niestety tak jest. Dodatkowo myjnia parowa (https://maltec.pl/czysciki-i-mopy-parowe/) pozwala nie tylko wyczyścić daną powierzchnię, ale także ją dezynfekuje. Para wodna ma właściwości czyszczące i antybakteryjne, a w połączeniu z odpowiednimi detergentami umożliwia usuwanie plam, zabrudzeń czy różnych elementów. Taka myjnia parowa znajduje dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie w:

  • przemyśle motoryzacyjnym -służy do czyszczenia parą wodną i specjalnymi środkami samochodów
  • branży hotelarskiej i gastronomicznej -ze względu na potrzebę zachowania higieny metoda ta sprawdza się znakomicie
  • przestrzeniach publicznych -do czyszczenia ławek, bruku czy elewacji
  • przestrzeniach przemysłowych -do czyszczenia maszyn i urządzeń, a także powierzchni

Wiele rodzajów myjni parowych

Tak naprawdę myjnia parowa może oznaczać profesjonalną myjnię samochodową, która stanowi alternatywę dla tradycyjnych myjni dotykowych i bezdotykowych, a także mobilne myjnie, które przeznaczone są do konkretnych dziedzin przemysłu czy innych. Oczywistym jest, że w przemyśle motoryzacyjnym myjnie takie sprawdzają się znakomicie. Wykorzystuje się je zarówno do czyszczenia nadwozia, kół, felg jak też tapicerki samochodowej. Aby osiągnąć najlepsze efekty konieczne jest tutaj stosowanie specjalnych preparatów, które w połączeniu z parą wodną usuwają wszelkie zabrudzenia.

Zastosowanie myjni parowej jest bardzo duże, a usługa ta szczególnie sprawdza się w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Wysoki poziom czystości pokoi czy pomieszczeń, gdzie przygotowuje się jedzenie jest bardzo istotny, dlatego też konieczne jest regularne sprzątanie. Tapicerka, meble, dywany czy inne powierzchnie świetnie nadają się do czyszczenia za pomocą myjni parowej. Stąd też tak duże zainteresowanie taką usługą. W przypadku pomieszczeń przemysłowych także stosuje się dzisiaj dość często myjnie parową. Dlaczego? Otóż ogranicza ona używanie wody i chemikaliów, więc jest bardzo ekologiczna i wydajna.